Anchor text

Definicja Anchor textAnchor text to w dosłownym tłumaczeniu "tekst-kotwica", potocznie znany jako "tekst zakotwiczenia". Jest bardzo istotnym elementem w procesie linkowania. Anchor text wymaga odpowiedniej optymalizacji.
Anchor text to tekst linku. Innymi słowy, to klikalna fraza, znajdująca się na stronie. Anchory są zwyczajowo niebieskie (w odróżnieniu od reszty tekstu, który najczęściej jest koloru czarnego). Link przenosi użytkownika do innej części serwisu. W związku z tym powinien zwracać uwagę i być atrakcyjny. Musi również jasno określać, na jaką stronę prowadzi.

Zaleca się, by anchor text zawierał słowo kluczowe, na którą pozycjonowana jest strona, do której prowadzi. Nie jest to wymóg konieczny ani obowiązek. Jednakże: 1) stanowi o przejrzystości i użyteczności dla użytkownika, 2) daje algorytmom cenną wskazówkę przy pozycjonowaniu. Dlatego warto zadbać o keyword w anchor text.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Anchor text i jego wpływ na SEO. Czy Twoje linki mają właściwą treść?, z którego dowiesz się, jaki wpływ na SEO mają teksty zakotwiczenia, jak je prawidłowo tworzyć, a także poznasz dobre przykłady różnych anchorów.

Zachęcamy do lektury!

Szkolenia
Polski