Copilot (AI)

Definicja CopilotCopilot to system sztucznej inteligencji, opracowany przez firmę Microsoft i zaimplementowany do jej produktów i usług. Poznaj dokładną definicję Copilot.
Copilot to zaawansowany system sztucznej inteligencji, stworzony przez firmę Microsoft. Jest zintegrowany z pakietem Microsoft 365 (dawniej Office 365). Ma na celu zwiększenie produktywności i efektywności użytkowników w środowisku pracy.

Jako cyfrowy asystent, Copilot wykorzystuje technologię AI do automatyzacji rutynowych zadań, generowania i optymalizacji treści, analizy danych oraz wspierania procesów decyzyjnych. System ten jest zaprojektowany, aby wspomagać użytkowników w szerokim zakresie działań - od tworzenia zaawansowanych analiz i raportów w Excelu, przez generowanie propozycji treści w Wordzie, PowerPoint i Outlooku, aż po pomoc w zarządzaniu projektami i harmonogramami. Copilot, korzystając z wiedzy opartej na kontekście i uczenia maszynowego, dostosowuje swoje funkcje do potrzeb i preferencji użytkownika, co sprawia, że jest nie tylko narzędziem wspomagającym efektywność pracy, ale także osobistym asystentem, który adaptuje się do specyficznych wymagań i stylów pracy poszczególnych osób lub zespołów.

Na temat dokładnych funkcji i zastosowania Copilot, a także jego wykorzystania w SEO, napisaliśmy osobny artykuł: Copilot - co oferuje AI od Microsoftu?

Szkolenia
Polski