UI

Definicja UIUI - User Interface (interfejs użytkownika) to istotne w procesie projektowania pojęcie, wchodzące w skład szerszej kategorii, jaką jest UX (User Experience - doświadczenie użytkownika). Poniżej przedstawiamy definicję UI.
UI (User Interface) to zbiór elementów, będących punktem styku użytkownika ze stroną internetową, aplikacją lub innym wybranym systemem. Jego zadanie jest proste: umożliwić użytkownikowi możliwie intuicyjne korzystanie z danej usługi. Aby tak było, interfejs musi być zaprojektowany w prawidłowy sposób. Ten obowiązek spoczywa na UI Designerze. UI Designer projektuje styl strony, dobiera elementy multimedialne, troszczy się o branding, a także współpracuje z UX Designerem, czyli osobą odpowiedzialną za optymalizację doświadczenia użytkownika w trakcie korzystania z witryny.

User Interface składa się z takich elementów jak: elementy interaktywne (przyciski, pola tekstowe, listy, suwaki), komponenty nawigacyjne (menu, paski nawigacji), komunikaty i ostrzeżenia (służą dialogowi użytkownika z systemem), a także styl i wygląd. Wszystkie te elementy muszą być ze sobą zgrane, by zapewnić właściwe użytkowanie strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o elementach UI, jak również o tym, co wziąć pod uwagę przy projektowaniu UI, jego powiązaniu z UX oraz wpływie na SEO, zachęcamy do lektury większego artykułu: UI, czyli User Interface, a UX i SEO strony.

Szkolenia
Polski