Google ograniczy funkcje dostępne na zawieszonych kontach Google Ads

W jednym z ostatnich komunikatów mailowych od Zespołu Google Ads czytamy o zmianach, które wchodzą w życie w czerwcu. Dotyczą ograniczenia funkcji na kontach zawieszonych. Co to dokładnie oznacza?

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami w systemie reklamowym Google Ads.

Zmiany w funkcjach na kontach zawieszonych Google Ads


W czerwcu 2024 r. Google ograniczy funkcje dostępne na zawieszonych kontach. Każdy reklamodawca, korzystający z systemu reklamowego Google Ads, otrzyma stosowną informację o takim ograniczeniu na swoim koncie. Dostęp do konta zostanie oczywiście zachowany, jednak zmniejszeniu ulegnie liczba dostępnych do wykonania działań. Jakie będą to działania?

 • Opcje płatności - dokonywanie płatności, pobieranie dokumentów podatkowych, dodawanie formy płatności,
 • Ustawienia konta - usunięcie konta i wysyłanie wniosków o zwrot środków,
 • Odwołania i weryfikacja - wysyłanie odwołań od decyzji o zawieszeniu konta, przechodzenie procesu weryfikacji reklamodawcy,
 • Ustawienia zabezpieczeń - aktualizacja ustawień zabezpieczeń na koncie Google Ads,
 • Przechodzenie na dowolną stronę na koncie Google Ads,
 • Odczytywanie informacji i pobieranie odpowiednich raportów z konta Google.

 • Według informacji podanych przez Zespół Google Ads, wszystkie inne działania będą wyłączone. Powyższe zmiany naturalnie nie dotyczą kont aktywnych.

  ➡️ Zapoznaj się z naszą ofertą usługi Google Ads
  Co to jest zawieszone konto? Google zawiesza konto reklamodawcy, który dopuszcza się znaczących naruszeń, mogących wpłynąć na odbiorców reklam. Zawieszenie jest równoznaczne z utratą możliwości korzystania z systemu reklamowego Google Ads. Firma argumentuje, że utrzymanie zrównoważonego i bezpiecznego ekosystemu reklamowego jest jej priorytetem. Wszystkie wytyczne dla reklamodawców i użytkowników są opisane w Warunkach korzystania z Google Ads.

  Więcej o zawieszonych kontach dowiesz się z naszego artykułu: Za co zawieszane jest konto Google Ads?

  Źródło informacji: komunikat mailowy od Google Ads Team
  Zapraszamy do naszej Akademii Marketing Online! Jeśli myślisz o samodzielnym prowadzeniu kampanii reklamowych, chcesz zweryfikować swoje dotychczasowe działania i pogłębić wiedzę bądź marzysz o pracy jako specjalista SEM - mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Zapisz się na nasze profesjonalne Szkolenie z Google Ads!

  Piotr Guziur


  CEO Marketing Online, specjalista SEM i SEO, były członek programu Trenerów Google Ads z tytułem Digital Champion. Autor książki „Marketing w Internecie – strategie dla małych i dużych przedsiębiorstw”, bestselleru wydawnictwa Helion oraz licznych artykułów na temat marketingu internetowego, planowania i badania mediów, a także rozwoju mediów cyfrowych i nowych form reklamy. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w domu mediowym oraz w firmach w Polsce i zagranicą.
  Szkolenia
  Polski