Search query

Definicja Search querySearch query to w dosłownym tłumaczeniu "zapytanie wyszukiwania", czyli fraza, którą użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę w określonym celu. Poznaj dokładną definicję pojęcia search query.
Search query (zapytanie wyszukiwania) to fraza lub zestaw słów wpisanych przez użytkownika do wyszukiwarki internetowej w celu znalezienia określonych informacji, produktów lub usług. Zapytania te są kluczowym elementem procesu wyszukiwania, ponieważ informują wyszukiwarki o tym, czego użytkownik szuka, co pozwala na dostarczenie najbardziej trafnych i użytecznych wyników. Zrozumienie tego, jakie zapytania wyszukiwania są używane przez potencjalnych klientów, jest niezbędne dla efektywnej optymalizacji stron internetowych pod kątem SEO, umożliwiając dostosowanie treści, metadanych i innych elementów w celu lepszego dopasowania i pozycjonowania w wynikach wyszukiwania (SERP).

Pojęciem bardzo bliskim search query jest keyword, czyli słowo kluczowe. Słowa kluczowe to terminy, które firmy i twórcy treści celowo używają do optymalizacji swoich stron internetowych, mając na celu ich pojawienie się w wynikach wyszukiwania, które odpowiadają zapytaniom użytkowników. Search query to rzeczywiste słowa lub frazy wpisane przez użytkowników do wyszukiwarki, które mogą zawierać te słowa kluczowe. Rozumienie związku między zapytaniami a słowami kluczowymi umożliwia twórcom treści lepsze dostosowanie swoich stron, aby odpowiadały one na realne potrzeby i zainteresowania odwiedzających, co z kolei może zwiększyć ruch na stronie i jej widoczność.

Szkolenia
Polski