Remarketing

Definicja RemarketingRemarketing to popularna w digital marketingu strategia, dzięki której ponownie dotrzemy do użytkowników, którzy wykazali pewne zainteresowanie naszą ofertą.
Remarketing to strategia, która polega na kierowaniu reklam do użytkowników, którzy wcześniej odwiedzili daną stronę internetową, ale nie dokonali zakupu lub nie podjęli innej pożądanej przez nas akcji. Technika ta służy zwiększaniu efektywności kampanii reklamowych poprzez ponowne zaangażowanie osób, które już wykazały zainteresowanie produktem lub usługą, co znacząco podnosi szansę na finalizację transakcji.

Remarketing realizowany jest za pomocą informacji, zbieranych podczas wizyty na stronie. Informacje te są następnie wykorzystywane przez platformy reklamowe, takie jak Google Ads czy Meta Ads, do wyświetlania spersonalizowanych reklam na różnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Działania te można dodatkowo modyfikować i optymalizować na podstawie analizy danych o zachowaniu użytkowników, ich preferencjach i historii interakcji, co pozwala na skuteczniejsze podejście.

Remarketing jest między innymi podstawą kampanii RLSA w systemie Google Ads. Więcej dowiesz się z artykułu: Kampanie RLSA - Remarketing w Google Ads.

Szkolenia
Polski