Depozycjonowanie

Definicja DepozycjonowaniaDepozycjonowanie to praktyka, która często opisywana jest mianem "negatywnego SEO". Dlaczego nie powinno się jej stosować? Poznaj definicję depozycjonowania.
Depozycjonowanie to proces, w wyniku którego strona internetowa traci swoją dotychczasową pozycję w wynikach wyszukiwania. Jest to zazwyczaj wynikiem działań wyszukiwarek, które karzą witrynę za stosowanie technik naruszających ich wytyczne (takich jak nadmierne stosowanie słów kluczowych - keyword stuffing, ukrywanie tekstu, spamowanie linkami czy kopiowanie treści).

Depozycjonowanie może skutkować znacznym spadkiem ruchu na stronie, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zyski z reklam lub sprzedaży, a także obniża widoczność marki w Internecie. Proces odzyskania pozycji wymaga zazwyczaj dokładnej analizy przyczyn spadku, usunięcia niezgodnych z wytycznymi praktyk i wdrożenia strategii SEO, które są zgodne z aktualnymi standardami wyszukiwarek. Depozycjonowania mogą dopuszczać się konkurencyjne strony, spamując inną stronę negatywnymi komentarzami, wystawiając mnóstwo niepochlebnych opinii czy dokonując ataków, mających na celu implementację złośliwego oprogramowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej praktyce, wchodzących w jej skład działaniach i możliwych konsekwencjach - a przede wszystkim: dlaczego naprawdę warto omijać ją szerokim łukiem - przeczytaj nasz artykuł: Depozycjonowanie, czyli negatywne SEO - co to jest i czym grozi?

Szkolenia
Polski